Labortoria Przyszłości - kolejne warsztaty.
"Integracja poprzez sport"
W ramach programu "Integracja poprzez sport" tym razem z naszymi przyjaciolmi z SOSW spotkalismy sie na lodowisku.
W środowe popołudnie co niektórzy z nas stawiali pierwsze kroki na lodowisku, a pozostali ciesząc się wyjątkowym klimatem w sposob wyborny unikali upadków
2023r.
Roku bez trosk i zmartwień,życia w miłości, przyjaźni i szczęściu.Oby najskrytsze marzenia znalazły urzeczywistnienie,a każdy dzień przynosił tylko radość i uśmiech
Zdrowych, spokojnych i radosnych świąt.
Laboratoria Przyszłości
Dnia 14 grudnia 2022 roku klasy 5 i 6 brały udział w zajęciach z cyklu Laboratoria Przyszłości. Zajęcia odbywały się z użyciem długopisów 3d. Uczniowie tworzyli druki 3d przy wykorzystaniu różnych wzorów, a także własnych pomysłów. Dzieci pracowały bardzo twórczo i z zaangażowaniem.
1
Spotkanie z Kołem Łowieckim JENOT.
Serdecznie Dziękujemy za prezenty 🥰🎄
Idą Święta nie o sms - ie lecz o kartce pamiętaj
Kolejny już rok piszemy kartki z życzeniami dla najbliższych w ramach Ogólnopolskiej Akcji: Idą Święta nie o sms - ie lecz o kartce pamiętaj. Celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie.
Coraz bliżej Święta
Grudzień to magiczny czas, kiedy wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.
6
"Integracja poprzez sport"
W środowe popołudnie nasi wychowankowie uczestniczyli w rozgrywkach tenisa stołowego z wychowankami SOSW im. M. Grzegorzewskiej w ramach projektu "Integracja poprzez sport". Uroczystość otwarcia zawodów dokonali: dyrektor SOSW p. Małgorzata Lasek - Dowiat, wicedyrektor p. Roman Golubiński.
Po losowaniu par turniejowych przystąpiliśmy do rozgrywek w formule pucharowej do dwóch wygranych setów. Każdy z meczów obfitował w duże emocje, niekonwencjonalne zagrania i zwroty akcji. Do wielkiego finału dotarł Krystian M.(MOS), który po bardzo dynamicznym meczu minimalnie uległ Andrzejowi T. (SOSW) i tym samym wywalczył drugie miejsce. Po zakończonych zmaganiach turniejowych przyszedł czas na podsumowanie zawodów i doświadczeń przy słodkim poczęstunku.
VII Mistrzostwa Dolnego Śląska w turnieju tenisa stołowego placówek resocjalizacyjnych
Czterech wychowanków MOS-u wzięło udział w VII mistrzostwach Dolnego Śląska w tenisie stołowym. W tym dniu bardzo dużo placówek zjechało się do Wałbrzycha aby rywalizować w turnieju. Tutaj wynik nie jest najważniejszy, lecz chodzi aby młodych ludzi zachęcić do uprawiania sportu. I właśnie taka idea jest tych zawodów "wychowanie przez sport". Nasza placówkę reprezentowali K. Sekular, P. Herbik, D. Smyczyńska, D. Wojciechowski.
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Europa i ja”
Celem Projektu jest przybliżenie dzieciom wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie, zdobywanie nowych doświadczeń i rozwijanie zainteresowań dotyczących Europy, pozyskiwanie nowych informacji na temat kultur innychpaństw, integracja zespołu klasowego oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie.
Każda placówka wybiera państwa, które podczas zajęć chiałaby bliiżej poznać. Nasze pierwsze zadania to poznanie symboli narodowych oraz miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć w wybranym przez Was państwie.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
Nasza placowka dołączyła i realizuje program Klubu Szkół UNICEF, który ma zainteresować młodzież działaniami dotyczącymi praw dziecka i pomocy humanitarnej
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
16.11 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji
W czasie zajęć wychowankowie poszerzali wiedzę na temat tolerancji, zrozumienia i sympatii dla osób wykluczonych z powodu swojej odmienności.
Kampania 19 dni
W dniu 17 listopada 2022 roku w ramach Kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży" wychowankowie Ośrodka brali udział w spotkaniu z funkcjonariuszkami z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Zajęcia przeprowadziły panie asp.szt.Mariola Śniegula i kom.Agnieszka Goguł. Tematem spotkania było uwrażliwienie młodzieży na zjawisko przemocy oraz poinformowanie o konsekwencjach prawnych postępowania niezgodnego z obowiązującymi przepisami prawa i normami społecznymi. Policjantki wyjaśniały młodym ludziom formy i pojęcia przemocy. Przekazały również informacje gdzie i u kogo szukać pomocy. Serdecznie dziękujemy.
Spotkanie z Lechem Dyblikiem
W dniu 17 listopada o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z aktorem i pieśniarzem Lechem Dyblikiem pn. „Zło dobrem zwyciężaj. Spotkanie przygotowane zostało przez zgorzelecką bibliotekę w ramach programu „Książka – uczy – leczy – pomaga” dofinansowanego z Miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii . Nasza młodzież podczas spotkania wyposażona była w pomarańczowe balony oraz wstążeczki, które symbolizują realizację zadań w ramach Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały pouczającej "lekcji życia"- historii Pana Lecha Dyblika. Młodzież miała możliwość porozmawiania z aktorem, zdobycia autografu i zrobienia wspólnie pamiątkowego zdjęcia.
Zajęcia kulinarne
Wytrawnie i slodko - dziś w menu rosół i rogaliki
Terapia zajęciowa
W ramach terapii zajeciowej nasi wychowankowie uczestniczyli w warsztatach decoupage. Wykonywali ozdobne donice, wg wlasnego projektu, do swoich pokoi.
11 listopada
Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).
6
Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży
„Naszym marzeniem jest tworzenie świata,
w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży…”
Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. My również bierzemy udział
4
Rozstrzygnięcie konkursu Autyzm to takie coś...
Dziś w Centrum Plaza odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu Autyzm to takie coś...
My jako placówka a także indywidualne oddaliśmy swoje prace .
Naszą placówkę na tym doniosłym przedsięwzięciu reprezentowała Łucja Cegielska
Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.
Wszystkim razem i każdemu z osobna serdecznie gratulujemy .
Fundacja "Autilio" jesteście wielcy w tym co robicie, dziękujemy że mieliśmy możliwość być z Wami!!